SİZİNLE NASIL TANIŞABİLİRİZ?

Çocuğunuz, kardeşiniz veya herhangi bir yakınınız LGBTİ (Lezbiyen, Gay, Biseksüel,  Trans, İnterseks) ise ve desteğe ihtiyaç duyuyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yaşadığımız sorunları birlikte çözmek ve deneyimlerinizi paylaşarak birbirimizden öğrenmek için sizinle tanışmak istiyoruz.

Danışma hattımızı 10:00-19:00 saatleri arasında arayabilirsiniz: 0 546 484 82 85

Elektronik posta: contactlistag@gmail.com

CETAD (Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği)  terapistleri aşağıdaki illerde düzenli olarak bilgilendirme ve destek toplantıları yapmaktadır. Toplantılara katılım ücretsizdir.

Çocuğunun, kardeşinin veya herhangi bir akrabasının eşcinsel, biseksüel, trans veya interseks olduğunu öğrenen ve bu konu hakkında konuşmak isteyen herkesi bekliyoruz.

İSTANBUL

Her ayın ilk Perşembe günü 17:30’da

Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği’nde

Katılım için lütfen 0 546 484 82 85 nolu LİSTAG Danışma Hattı’nı arayınız.

ANKARA

Her ayın ilk Salı günü 18:00’da

Türkiye Psikiyatri Derneği Ankara Genel Merkezi’nde

Katılım için lütfen 0 537 461 88 08 nolu Gökkuşağı Aile Grubu Danışma Hattı’nı arayınız. 

İZMİR

Her ayın ilk Perşembe günü 17:30’da 

Dr. Nezaket Kaya’nın Muayenehanesi’nde

Katılım için lütfen 232 463 43 83 veya 0 543 932 96 60 nolu telefonları arayınız.

***

Eşcinsel, Biseksüel, Trans Bireylerin Katılabileceği Açılma Toplantıları

LISTAG ve Lambda ile Açılma Sohbetleri
Her ayın üçüncü Cumartesi’si saat 16:00’da LISTAG ve Lambdaistanbul olarak açılma sohbetleri yapıyoruz.
LGBT bireyler olarak kimliğimizi gizlemek istemediğimizde sürekli devam eden bir açılma süreci ile karşılaşıyoruz. Kimimiz sadece arkadaşlarına, kimimiz sadece ailesine, kimimiz çevresindeki herkese açık olmayı tercih edebiliyoruz. Her birimiz bu süreci kişiliğimiz, sosyal çevremiz, olanaklarımız, inançlarımız ve değerlerimizle tamamen kendimize özgü yaşarken, bir yandan da benzer soru ve kaygılarla karşılaşıyoruz. Neden açılmak istediğimiz, hangi çevrelere açılmayı tercih ettiğimiz farklılaşırken, karşılaştıklarımız, yaşadıklarımız birbirine çok benziyor. “Hiç diğer translara benzemiyorsun” cümlesini duymayan, “eşcinselliğin nedeni nedir?” sorusuyla karşılaşmayan var mı? Yaşarken kafamızın karıştığı, kimi zaman korktuğumuz ve gözümüzde büyüyen açılma süreci, birbirimizle paylaştığımızda en güçlendirici deneyimlerimiz haline geliyor. Aradan zaman geçtiğinde, hüzünlü anlar içeriyor olmasına rağmen bazıları neşeyle hatırladığımız anılar haline bile dönüşebiliyor.
Açılmak tamamen bireysel bir seçim. Açılacak mısınız, kimlere açılacaksınız, sizin karar vereceğiniz bir konu. Deneyimlerinizi anlatmak, başkalarının deneyimlerini dinlemek, bu süreçte yalnız olmadığınızı görmek isterseniz her ayın üçüncü Cumartesi’sinde sizleri bekliyoruz. Açılma sürecinde aile tarafından yaşanan deneyimleri paylaşmak, destek ve dayanışma için LISTAG aktivistleri de Açılma Sohbetleri’ne katılıyorlar.
Yer: Lambdaistanbul
adres için http://www.lambdaistanbul.org adresine bakınız.
Tarih: Her ay üçüncü Cumartesi
Saat: 16:00

Ayda Bir  Düzenlenen Aile Yemekleri

Yaklaşık ayda bir kez ailelerimizin birinin evinde herkezin yiyecek ve içecek bir şeyler getirdiği davetler düzenliyoruz. Yemeklerimiz ailesinde eşcinsel, biseksüel ve  trans bireylerin olduğu herkese açıktır. Eşcinsel, biseksüel ve trans bireylerin katılım için açık oldukları bir aile üyesi ile (anne, baba, kardeş) birlikte gelmeleri beklenmektedir.

Katılım için lütfen 10:00-19:00 saatleri arasında 0 546 484 82 85 LİSTAG danışma hattını arayınız.

52 Comments on “SİZİNLE NASIL TANIŞABİLİRİZ?

  1. Ben bir lgbti bireyiyim. Benim çocuğum belgeselini daha yeni izleyebildim ve izlerken cok göz yaşı döktüm. Sizin gibi duyarlı ve guzel bir aileye sahip olmak istedim. Cevremde bazı arkadaslarim vardı yönelimimi bilen. Ablam bir ara anladı ve zaten ailevi sorunlarım olan ben, daha cok kotu hissettim. Bana tehdit içerikli konuşmalar ve nicesink yapdi. Lise son sınıfım, ailem ve bu çevreden kurtulacagim diye seviniyorum. Oysaki onlarla paylasabilsem ne kadar guzel olabilirdi. Sizler bizi cesaretlendiren aile bireylerimizsiniz ! Sizi seviyorum 🌈

  2. Merhaba,
    Ailemden sadece ablama biseksüel olduğumu söyledim ve beni hiç bir sorun olmadan kabullendi. Ama şu an bazı sebeplerden dolayı ne konuşuyoruz ne de görüşüyoruz ailemin benim “gender”ım ile ilgili bir bilgiye sahip olmaları gerektiğini düşünmüyorum ama onlara sürekli yalan söylüyormuş gibi hissediyorum sizce ne yapmalıyım? Teşekkür ederim şimdiden.

  3. Merhabalar.Size gerçekten çok çok teşekkür ediyorum.Nasıl minnettar olduğumu bilemezsiniz.Benim ve nicelerinin sesi olduğunuz,korkmadığınız ve kendinizi siper ettiğiniz için.Belgeseli uzun süredir bekliyordum ellerinize sağlık.Bir gün listag ailesiyle tanışmayı ve üniversitede sizinle birlikte güzel işlere imza atmayı çok istiyorum.Gökkuşağınız daim olsun 🙂

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: