Sizinle Nasıl Tanışabiliriz?

Çocukları veya bir yakınları cinsel kimliği ya da cinsel yönelimi ile ilgili kendilerine açıldığında, ya da henüz açılmamış olsa bile bunu hissettiklerinde aileler çoğunlukla kafalarında kimseyle paylaşamadıkları pek çok cevapsız soru ve kaygıyla baş başa kalırlar. LİSTAG Danışma Hattı bu süreçte ailelere destek olmak için çalışır; onları dinler ve sorularının cevaplarını en doğru şekilde alabilecekleri kaynaklara yönlendirir. 

Aileler LİSTAG Danışma Hattı’nı aradıklarında karşılarında kendileriyle aynı süreçten geçmiş bir ebeveyn, çoğunlukla da bir anne bulurlar. LİSTAG Danışma Hattı’nı cevaplayan anneler ciddi ve titiz bir eğitim programından geçmiş olan LİSTAG gönüllüleridir.

Destek için Danışma Hattımız
0546 484 82 85
destek@listag.org

Danışma hattımızı 10:00-19:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.

1- CETAD Uzmanlarıyla Düzenlenen Aylık Toplantılar

LİSTAG her ayın ilk Perşembe akşamı LGBTİ+ ailelerine ve yakınlarına yönelik olarak, CETAD’dan (Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği) uzman psikiyatrist ve psikologların gönüllü olarak katıldığı, bilgilendirme ve danışma amaçlı toplantılar düzenliyor. Bu toplantılar pandemi öncesinde yüz yüze yapılırken pandemi sonrasında çevrimiçi olarak yapılmaya devam ediyor.

Katılmak için LİSTAG Danışma Hattı’nı arayarak kayıt olabilirsiniz. 

LİSTAG Danışma Hattı: 0546 484 82 85

Her ayın ilk Perşembe günü 17:30’da Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği’nde

Katılım için lütfen 0 546 484 82 85 nolu LİSTAG Danışma Hattı’nı arayınız.

2- Çevrimiçi Webinarlar

LİSTAG, LGBTİ+ ailelerine ve yakınlarına yönelik olarak, LGBTİ+’ların ve ailelerinin sağlık, eğitim, çalışma hayatı, hukuk ve adalet gibi yaşamın her alanında karşılaştıkları sorunlara dair, konularında uzman olan kişilerin katılımıyla hem ulusal hem uluslararası çevrimiçi seminerler düzenliyor.

3- Aile Yemekleri

Belli aralıklarla, LİSTAG ailelerine yönelik olarak düzenlediğimiz haftasonu kamplarında, bazen de akşam yemeklerinde bir araya geliyoruz. 

Akşam yemeklerinde içimizden gönüllü bir ailenin evinde, imece usulü ortaklaşa hazırladığımız yiyecekleri paylaşıp, sohbet ediyoruz.

Haftasonu kamplarımızda ise iki günlüğüne de olsa şehirden uzak, günlük hayatlarımızın telaşından uzakta sakin, doğal bir ortamda atölyeler, paylaşım çemberleri, oyunlar gibi çeşitli aktiviteler sayesinde aramıza yeni katılan aileleri tanıyoruz, yakınlaşıyoruz.

Ayrımcılığa uğramadan, olduğumuz gibi kabul edildiğimizi bildiğimiz bu güvenli ortamlarda dertleşiyor, sorunlarımızı, çözümlerimizi, tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Her buluşmanın ardından yalnız olmadığımızı bir kez daha hatırlayarak daha da güçlenmiş olarak yolumuza devam ediyoruz.

One thought on “Sizinle Nasıl Tanışabiliriz?

  1. Geri bildirim: Ne Yapıyoruz - LİSTAG

Comments are closed.