WEBINAR: ÇOCUKLARIMIZA KENDİLERİNİ SEVMEYİ ÖĞRETMEK – BİR AİLE PROJESİ

ÇOCUKLARIMIZA KENDİLERİNİ SEVMEYİ ÖĞRETMEK: BİR AİLE PROJESİ

Öz saygı bir kişinin kendi değerinin öznel değerlendirmesidir ve kişinin kendiyle ilgili birçok inancı kapsar. Zafer, umutsuzluk, gurur ve utanç gibi duygusal durumlarımız öz saygımızı, insanlarla ve çevremizle ilişkilerimizi etkiler. Daha güçlü olmak için öz sevgiyi tümüyle deneyimlemeye ve öz saygıya ihtiyacımız vardır. Kuir ve trans çocuklar için kendilerini sevmeleri ve kendilerine inanmaları, tatmin edici ve mutlu bir hayat sürmeleri için kaçınılmaz bir ihtiyaçtır. Bu dünya üzerinde kendi yönlerini bulmaya çalışırken pek de dostça olmayan ve kendi benliklerini zorlayan insanlarla ve durumlarla karşılaşabilirler.

Kendine güvenen ve ailesi tarafından desteklenen bir çocuk her zaman daha aklı başında, net ve kendiyle gurur duyan bir deneyim yaşayacaktır. Çocuğunuzun hayatını en iyi şekilde deneyimlemesi için ona öz sevgi ve değer duygusunu aşılamayı birlikte öğrenelim.

Konuşmacı:

Charlie Trotman
CİNSELLİK EĞİTİMCİSİ, ŞİFACI, KREATÖR

27 OCAK 2021, Çarşamba
18:00- 20:00 TR

Etkinlik sırasında İngilizce <=> Türkçe simultane tercüme sağlanacak ve toplantı raporu için ses kaydı alınacaktır.

Sorularınız için: info@listag.org

Bu etkinlik İsveç İstanbul Başkonsolosluğu’nun desteğiyle düzenlenmiştir.


ENGLISH

TEACHING OUR CHILDREN TO LOVE THEMSELVES: A FAMILY PROJECT

Self esteem is a person’s subjective evaluation of their own worth and encompasses many beliefs about themselves. Our emotional states such as triumph, despair, pride and shame impact our self esteem and our relationship to the people and world around us. We need self esteem to experience self love fully and to act as care when times are tough. For queer and transgender children, it is imperative  that they love and believe in themselves in order to lead a fulfilling and joyful life. As they navigate their way through the world ,they will experience people and situations that are unwelcoming and challenge their humanity.

A child who believes in themself and is supported by a family that prioritizes their joy and care, will be  able to experience themselves as grounded, clear and proud of who they are. Learn the many special, and simple ways to instill a deep sense of value and self love in your child so they can have the best life experience possible.

Speaker:

Charlie Trotman
HEALER, EDUCATOR AND CREATOR

January 27th, 2021 Wednesday 16:00 – 18:00 CET

During this event, English <=> Turkish simultaneous translation will be provided and audio recording will be taken for the meeting reports.

For your questions: info@listag.org

This event is organised with the support of the General Consulate of Sweden in Turkey, Istanbul