SİZİNLE NASIL TANIŞABİLİRİZ?

Çocuğunuz, kardeşiniz veya herhangi bir yakınınız LGBTİ+ (Lezbiyen, Gay, Biseksüel,  Trans, İnterseks) ise ve desteğe ihtiyaç duyuyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yaşadığımız sorunları birlikte çözmek ve deneyimlerinizi paylaşarak birbirimizden öğrenmek için sizinle tanışmak istiyoruz.

Destek için
Danışma Hattımız
0546 484 82 85
destek@listag.org

Danışma hattımızı 10:00-19:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.

1- Ruh Sağlığı Uzmanlarıyla Düzenlenen Aylık Toplantılar

Istanbul’da her ay ruh sağlığı uzmanlarıyla birlikte düzenli bilgilendirme ve paylaşım toplantıları düzenliyoruz. Toplantılarımız sadece ailesinde eşcinsel, biseksüel, trans veya interseks olduğunu öğrenen bireylere açıktır ve ücretsizdir. Ankara ve İzmir Aile Grupları da ruh sağlığı uzmanları eşliğinde toplantılar düzenlenmektedir. Hem İstanbul’daki toplantıya katılım için hem de diğer illerdeki toplantıların yerini ve zamanını teyit etmek için lütfen bizi arayınız:

İSTANBUL

Toplatılarımız her ayın ilk Perşembe günü 17:30’da.

Katılım için lütfen 0 546 484 82 85 nolu LİSTAG Danışma Hattı’nı arayınız.

ANKARA

Her ayın ilk Salı günü 18:00’da Türkiye Psikiyatri Derneği Ankara Genel Merkezi’nde

Katılım için lütfen 0 537 461 88 08 nolu Gökkuşağı Aile Grubu Danışma Hattı’nı arayınız.

İZMİR

Her ayın ilk Perşembe günü 17:00’da Türkiye Psikiyatri Derneği İzmir Şubesi’nde

Katılım için lütfen 0 538 683 46 72 nolu Izmir Aile Grubu Danışma Hattı’nı arayınız.

2- Haftalık Planlama Toplantıları

Grubumuz her cumartesi günü, haftalık çalışma programını oluşturmak için bir araya geliyor. Bu toplantılarda hem birbirimizle deneyimlerimizi konuşuyor hem de bizimle yeni iletişime geçmiş ebeveynlerle tanışıyoruz.

3- Aile Yemekleri

Ayda bir kez de içimizden birinin evinde çocuklarımız ve yakınlarımızla beraber yemekli davetler düzenliyoruz. Bu yemeklerde yaşadığımız sıkıntıları paylaşırken; çocuklarımızın durumu dolayısıyla yargılanmayacağımızı bilmenin güveniyle, hep birlikte iyi vakit geçiriyoruz. Hepimizin evde hazırlayıp getirdiklerimizle, yaptığımız ücretsiz davetlerimizin tarihini ve yerini öğrenmek için de bizi arayabilirsiniz.

59 thoughts on “SİZİNLE NASIL TANIŞABİLİRİZ?

  1. Merhabalar, neredeyse 2 yıl önce transgender olduğumu farkettim (FtM). 18 yaşından küçüğüm, erken farkettim bunu, yakın zamanda aileme söylemeyi de planlamıyorum. Ancak ameliyat, hormon süreci gibi şeyleri tam bilmiyorum. Bunun hakkında yardımcı olabilir misiniz, herhangi bir kaynak öneriniz var mı? Bir de size Instagram ya da Twitter’dan ulaşabilir miyim?

  2. Ben biyolojik olarak erkek bedenine sahip birisiyim ve kendimi kadin gibi hissediyorum bunu aileme açiklamak istiyorm mayisda 16 olucağim ve 16 yaşinda aile gözetiminde hormon aliniyormuş doğal ve bi o kadarda güzel olmak istiyorum beren güneyi kendime idol olarak aliyorum açiklamam lazim bana yardimci olun lütfen.

  3. Merhaba cok kotü durumdayim küçüklugumden beri abimi idol olarak gordum onu ornek aldim ve kendimi hep erkek olark hissedyrm.ama bunu herkezden sakladim sadece bir kac kisi biliyor arkadslrmdan .dayanamyrm aileme nasil acilcagimi bilmiyrm ama yeminederimki 2 senedir hergün ağlıyorum.degismek istiyorum ama bir psklga gitmedim cok korkuyorum ailemi kaybetmekten ama artik nefes alamiyorum gercekten ölmek istiyorum hergun bunu dusunuyrmm cnku ailem kabul edecek yapida bir aile degil ya kalp krizinden ölrler yada gercekten red ederler beni evlatliktan.ama bu beden benim degil sanki yasayamyrm bende evlenmek istyrm cinsiyet degistirpte ama hergun ailem neden sevgilin yok neden ewlnemeyi dusunmyrsn diyolr yasim 25oldu .nefret ediyorum hicbirseyden zevk almyrm ictigim sudan bile cok yakindirr bir haber duyarsanz eğer gercekten yasamak istemyrm bunu yazarken bile kendimden tiksniyrm …..yardim edinn lutfennn

  4. Ben de bir homoseksüelim ve benim çocuğum belgeselini izledim annem beni biliyor fakat hep erkek kardeşime özendiğimi düşündükleri için sizinle konuşturmak sizin derneginize getirmek istedim fakat gelmek istemedi ama ben birgün muhakkak gelmek istiyor ve tüm aileyle tanışmak istiyorum. İyi ki varsiniz ve iyi ki bizim yanimizdasiniz hepinize çok teşekür ederim.

  5. Ben bir lgbti bireyiyim. Benim çocuğum belgeselini daha yeni izleyebildim ve izlerken cok göz yaşı döktüm. Sizin gibi duyarlı ve guzel bir aileye sahip olmak istedim. Cevremde bazı arkadaslarim vardı yönelimimi bilen. Ablam bir ara anladı ve zaten ailevi sorunlarım olan ben, daha cok kotu hissettim. Bana tehdit içerikli konuşmalar ve nicesink yapdi. Lise son sınıfım, ailem ve bu çevreden kurtulacagim diye seviniyorum. Oysaki onlarla paylasabilsem ne kadar guzel olabilirdi. Sizler bizi cesaretlendiren aile bireylerimizsiniz ! Sizi seviyorum 🌈

  6. Merhaba,
    Ailemden sadece ablama biseksüel olduğumu söyledim ve beni hiç bir sorun olmadan kabullendi. Ama şu an bazı sebeplerden dolayı ne konuşuyoruz ne de görüşüyoruz ailemin benim “gender”ım ile ilgili bir bilgiye sahip olmaları gerektiğini düşünmüyorum ama onlara sürekli yalan söylüyormuş gibi hissediyorum sizce ne yapmalıyım? Teşekkür ederim şimdiden.

  7. Merhabalar.Size gerçekten çok çok teşekkür ediyorum.Nasıl minnettar olduğumu bilemezsiniz.Benim ve nicelerinin sesi olduğunuz,korkmadığınız ve kendinizi siper ettiğiniz için.Belgeseli uzun süredir bekliyordum ellerinize sağlık.Bir gün listag ailesiyle tanışmayı ve üniversitede sizinle birlikte güzel işlere imza atmayı çok istiyorum.Gökkuşağınız daim olsun 🙂

Bir Cevap Yazın