BELGESELİMİZİ İZLEYİN: BENİM ÇOCUĞUM

Çocukları LGBTI+ olan Türkiye’li bir grup anne ve babanın hikayelerini seyirciye taşıyan “Benim Çocuğum”, Ocak 2013’te tamamlandı. Yönetmenliğini Can Candan’ın üstlendiği, 82 dakikalık uzun metraj belgeselde muhafazakar, homofobik, transfobik bir toplumda bir yandan aile, bir yandan da aktivist olmanın ne anlama geldiğini yeniden tanımlayan LİSTAG’lı yedi ebeveynin deneyimleri aktarılıyor.

İzleyiciyi İstanbul’da beş eve götüren belgeselde, LGBT bireylerin aileleri kendi ebeveynlik deneyimlerini, çocuklarının büyüme ve kendilerine açılma dönemlerini, bu süreçle baş ederken geçtikleri zorlu yolları, kendi aileleriyle bu durumu nasıl paylaştıklarını ve ebeveyn olmanın neler gerektirdiğini yeniden öğrendikleri süreçleri anlatıyorlar.

Youtube:

Vimeo:

‘Benim Çocuğum’ artık engelsiz!

Görme engeli olan izleyicilerimiz için sesli betimleme ve duyma engeli ol izleyicilerimiz için Türkçe altyazı ve işaret dili ile internette.

Benim Çocuğum (My Child) – İşaret Dili ve Sesli Betimlemeli

Daha fazla bilgi için:

www.benimcocugumbelgeseli.com

15 thoughts on “BELGESELİMİZİ İZLEYİN: BENİM ÇOCUĞUM

  1. Facebook da ‘London Turkısh Meet Up’ grubunda yayınlanan filminizi ağlayarak izledim. Size ne kadar başarılı ve destekleyici bir film yapmış olduğunuzu söylemek ve tebrik etmek istedim. Yüreğinize sağlık. Her zaman sizin yanınızdayım. Listağ’a parasal yardım nasıl yapabilirim?

  2. Merhaba, belgeselinizi şu an izliyorum. Pdr öğrencisiyim ve bu konuda sunum yapmam istendi. Belgeselinizle bu sayede tanıştım. Bu konuyu anlatırken büyük bi farkındalık yaratmak, kafalardaki tabuları kırmak istiyorum. Broşürlerinize ulaşma imkanım var mı ?

  3. Belgeseli herkesin izlemesini istiyorsunuz fakat internetten hiç bir şekilde bulamıyoruz. D&R vesaire gibi yerlerden alamayacak veya bunu almaya uğraşmayacak olanlar var. Biz kolayca ulaşılır olup herkese izletmek veya izlemek istiyoruz fakat izlenmiyor çünkü internette yok buna bir çözüm getiremez misiniz????

  4. Merhabalar.ben belgeseli iki kez izledim. Bu çalışmanın yaygınlaştırılması gerektigine inandıgımdan okulumda velilerle izlemek istiyorum fakat belegesele ulaşamıotyorum. Bir de listag’dan bir iki kişi belgesel sonrası sohbete gelebilir mi?? Ben dadyan ermeni okulunda öğretmenim.cokk Teşekkürler

  5. Bugün büyük bir aile ile tanışmanın gururunu yaşıyorum.belgeselde emeği geçen tüm gönül dostlarına selamlar olsun.etkinlik sonunda söz verdiğim gibi size ve çevremizdeki herkese faydasını dokunacağımız ne varsa yardım etmeye hazırım.en kısa zamanda tekrar görüşebilmek umudu ile

  6. belgeselinizi bugün izledim… hepiniz o kadar özel insanlarsınız ki bunu yazmak istedim. ben biseksüel olan ve bunu saklayan birisiyle ailesinin zoruyla evlendirildiğimi çok geç anladım… eğer evlendiğim kişi sizin gibi bir aileye sahip olsaydı ne ben ne o bu kadar üzülmedik

Bir Cevap Yazın