LİSTAG Aileleri Kampta… 

Çocukları LGBTİ+ olan aileler ile geçtiğimiz ay dördüncüsü düzenlenen kamp organizasyonuyla bir araya geldik. 

Her şey daha önce gerçekleştirdiğimiz kamplardaki gibi yine aynı sorularla başladı: LGBTİ+ ailelerine ve yakınlarına nasıl destek oluruz? Bu yolculukta nasıl birlikte hareket edebiliriz? Nasıl kalpten kalbe iletişim kurarız? Nasıl fayda sağlarız? 

Bu soruların ışığında, kamp programımızı detaylı bir çalışma ile belirledik ve 4. kampımızı gerçekleştirdik. 

Öncelikle tanıştık, kendi güvenli alanımızı oluşturduk. İhtiyaçlarımızı belirledik, kampımızın kurallarını hep birlikte yazdık. Hepimiz yaşayacaklarımız ve paylaşacaklarımıza dair, heyecanlı ve bir o kadar meraklıydık.

Kamp boyunca, LİSTAG olarak ailelere yönelik bir çok atölye düzenledik. Birlik olma ve dayanışmanın gücünü hissettik. Yaptığımız çemberlerde,birbirimize destek olurken, kalpten kalbe paylaştık ve ait hissettik. Oyunlarla eğlendik, eğitim seminerleri ile kendimizi geliştirip, öğrendik.  

Kimi zaman güldük, eğlendik, kimi zaman duygusal anlar paylaştık. Tanışmanın kaynaşmanın, anı paylaşmanın getirdiği birlik ve güven duygusu ile daha sıkı kenetlendik. Paylaşmanın en güzel hallerine şahitlik ettik. Doğanın kucağında, büyük ailemizle yan yana ve can cana olmanın pozitif etkisiyle bir kampı daha keyifle tamamladık. 

Dayanışma ve birlik olmanın getirdiği coşku ile uğurladık ailelerimizi. Huzurlu ve güçlenmiş hissederek, döndük gündelik hayatlarımıza. 

Bir sonraki kampın hayalini kurmaya başladık. 

Bu kampı gerçekleştirmemizi sağlayan Hollanda Başkonsolosluğu’na ve Heinrich Böll Stiftung Derneği’ne destekleri için çok teşekkür ederiz.