2021 Onur Haftası’nda LİSTAG

2021 Onur Haftası’na yönelik çalışmalarımızın ilklerini hafta başında sizlerle paylaşmak istedik. Yeni haberler geldikçe listemizi de güncelleyeğiz.

Hepimizin Onur Haftası Kutlu Olsun 🏳️‍🌈

 – Onur Haftasına yönetmen Aykut Atasay’ın hazırladığı, Türkiye’nin farklı illerinden LGBTI+ anne ve babalarının katıldığı “Gökkuşağı Ebeveynleri” videomuzla başladık, videoya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
YOUTUBE

– 21 Haziran 2021 Ünsal Ünlü, programında LİSTAG’a da yer ayırdı:
YOUTUBE

– Ayşe Çavdar ve Aysuda Kölemen, 23 Haziran 2021 tarihli Medyascope’taki  programlarında LİSTAG’dan hareketle başka bir aileyi mümkün kılmanın yollarından detaylıca söz ettiler.
YOUTUBE

– Tayfun Atay ve Yavuz Oghan, Büyük Resim isimli programlarında, Onur Haftası, Onur Yürüyüşü ve LGBTİ+larin sorunlarından bahsediyor, LİSTAG’a da bir selam gönderiyor. (25 Haziran 2021)
YOUTUBE

– Bu da Coşkun Aral, Ünsal Ünlü, Yekta Kopan ve Timur Akkurt’un ayda bir yayınlanan “Takımdan Ayrı Düz Koşu” yayınından:. (26 Haziran 2021)
YOUTUBE

–  “Benim Çocuğum” belgeselimizle Gazete Pencere’nin 10. sayfasındayız:
GAZETE PENCERE

–  Gazete Pencere’nin PAZAR ekinin kapağındayız, ayrıca Tayfun Atay yazısının tamamını bizlere ayırmış. PDF linkine tıklayarak Tayfun Atay’ın yazısına ulaşabilirsiniz.:
GAZETE PENCERE

–  Ayşe Çavdar’dan aile, çocuk, lgbti, seçimler ve LİSTAG üzerine muhteşem bir yazı.
GAZETE DUVAR

–  LİSTAG’dan Günseli Dum ve Ömer Ceylan, 2021 Onur Ayı hakkında Medyascope TV’de Edanur Tanış’ın konuğu oldu. Youtube videosunu buradan izleyebilirsiniz.
YOUTUBE

–  LİSTAG’dan Günseli Dum, Dokuz8 HABER’den  Gürkan Özturan ve Arda Karapınar’ın sorularını yanıtladı. Youtube videosunun linkine tıklayarak izleyebilirsiniz. 
YOUTUBE

–  Benim Çocuğum Belgeselimizin yönetmeni Can Candan, LİSTAG koordinatörümüz H. Metehan Özkan ve LİSTAG annelerimizden Avukat Tülay Savaş, Pride Özel yayınında Özlem Gürses’in konuğu oldu
YOUTUBE

–   Zeynep Betül Çelik’in LİSTAG ile gerçekleştirdiği röportaj’ın PDF’ine aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
AHALİ . Haziran 2021 sayısı

–   “Gökkuşağına Ses Ver” adını verdiğimiz podcast serimizin ilkini LİSTAG’dan Neşe Tamer’le yaptık. Podcastimize aşağıdaki link aracılığıyla iTunes, Spotify ve Google Podcast’ler üzerinden ulaşabilirsiniz
İLGİLİ YAZIMIZ

–    2021 Onur Haftası için hazırladığımız, iMessage, Whatsapp ve Telegram’da kullanılabilen stikerlerimizi hala yüklemediyseniz:
İLGİLİ YAZIMIZ