LİSTAG Çevrimiçi Toplantıları

  • 4 Aralık Cuma 2020 18:00 (Türkiye saatiyle)
    Dünyadaki LGBTİ+ aile gruplarıyla buluşuyor, örgütlenme deneyimlerini ve Covid19 doneminde topluluklarını bir arada tutmak icin geliştirdikleri stratejileri konuşuyoruz

  • 6 Aralık Cuma 2020 18:00 (Türkiye saatiyle)
    LISTAG Hindistan’dan “Sweekar Gökkuşağı Ebeveynleri” ile buluşuyor, LGBTI+ çocuklarımızla ilgili hikayelerimizi paylaşıyoruz.

LİSTAG (LGBTİ+ Aileleri ve Yakınları Derneği) olarak Covid19’un hayatımızdan çaldıklarını bir kenara bırakıp, Zoom Webinar’ları gibi bizlere kazandırdığı yeni beceriler sayesinde uzakları yakın etmeye ve ulusal/uluslararası çevrimiçi toplantılar düzenlemeye karar verdik.

Toplantılarımız özellikle LGBTI+ ebeveynlerinin güçlenmesini, kültürler arası bağlar kurmasını hedeflemektedir.

Etkinliklerimiz önümüzdeki haftalarda ve aylarda devam edecektir, bilgilenmek için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Aşağıdaki etkinlikler sırasında İngilizce <=> Türkçe simultane tercüme sağlanacak ve toplantı raporu için ses kaydı alınacaktır.

Sorularınız için: info@listag.org

TARİHBAŞLIK
4 Aralık Cuma 2020 18:00 (Türkiye saatiyle)Dünyadaki LGBTİ+ aile gruplarıyla buluşuyor, örgütlenme deneyimlerini ve Covid19 doneminde topluluklarını bir arada tutmak icin geliştirdikleri stratejileri konuşuyoruz
Katılanlar: AGEDO / İtalya, AMPGYL / İspanya, AMPLOS / Portekiz, Ben Senin Çocuğunum / Arnavutluk, Biz, Ebeveynler – LGBTQA’ların Anneleri, Babaları ve İttifakları Derneği / Polonya, FFLAG / Birleşik Krallık, Drachma Parents / Malta, European Network of Parents of LGBTI+ Persons, Fliederlich e.V. (parents and families of queer kids) / Almanya, FDS – Asociación Internacional de Familias por la Diversidad Sexual, Grupa IZADJI / Group COME OUT / Sırbıstan, Proud parents of lgbtq-children / Stolta Föräldrar till hbtq-barn / İsveç, Sweekar – The Rainbow Parents / Hindistan, TLC, Tuismitheoiri le Cheile / İrlanda, TEHILA / İsrail, TERGO / Ukraine
6 Aralık Cuma 2020 18:00 (Türkiye saatiyle)LISTAG Hindistan’dan “Sweekar Gökkuşağı Ebeveynleri” ile buluşuyor, LGBTI+ çocuklarımızla ilgili hikayelerimizi paylaşıyoruz.
Etkinliklere katılabilmek icin lütfen kaydolmayı unutmayınız:
https://bit.ly/listag-webinar-series
Bu etkinlikler Hollanda Büyükelçiliği Ankara‘nın destegiyle düzenlenmiştir.